null
Головна | Мій профіль | ВихідСереда, 19.02.2020, 00:03

МУЗИЧНА ТРИБУНА КИЇВСЬКОЇ МОЛОДІ MuisicTribune.ucoz.ua 


Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Меню сайту

Категорії каталога
Колективи
Солісти


Головна » Виконавці » Колективи[ Додати статтю ]

Національний ансамбпь солістів "Київська камерата"


Національний ансамбпь солістів "Київська камерата" в контексті музичної культури України є провідним виконавцем камерної музики різних стилів та напрямків. Творчий репертуар колективу надзвичайно різноманітний - від музики раннього бароко до останніх творів композиторів XXI стопіття. Однак головною сферою творчої діяльності ансамблю з моменту його появи по сьогодення є виконання та пропаганда музики українських композиторів а також репрезентація їх творчості закордоном.
"Київська камерата" починала свою діяльність на умовах антрепризи у 1977 році її засновником став відомий піаніст соліст Київської філармонії Валерій Олександрович Матюхін. Ансамбль одразу ж зарекомендував себе як виконавець серйозного українського сучасного репертуару, оскільки основна ціль створення "Камерати" полягала в прагненні активно включитися у процес вітчизняної музичної творчості, надати можливість сучасним українським композиторам почути в живому виконанні власні твори та твори колег.
Тривалий час ансамбль був своєрідною творчою лабораторією Союзу композиторів України, завдяки чому було виконано велику кількість камерних творів українських авторів - Євгена Станковича. Валентина Сильвестрова. Івана Карабиця, Олега Ківи, Юрія Іщенка, Ярослава Верещагіна, Володимира Зубицького, Ігоря Щербакова, Ірини Кириліної, Володимира Загорцева та багатьох інших. За 30 років свого існування колектив пройшов важкий шлях творчого розвитку. Формування його творчої долі відбувалося при постійній організаторській підтримці його незмінного директора, провідного диригента, заслуженого діяча мистецтв України - Валерія Матюхіна, а також за участю відомих українських композиторів, народних артистів України - Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Івана Карабиця. - які в різні періоди очолювали керівництво колективом.
Присвоєння колективу у серпні 1993 році статусу Державного сприяло стабілізації і активізації його музично-купьтурної діяльності, розквіту концертного життя. Подальший творчий шлях ансамблю був відмічений у 1997 році премією Імені М. В. Лисенка за активну діяльність з пропаганди творчості українських композиторів, а також присвоєнням статусу Національного Наказом Президента Л. Кучми від 27 серпня 2000 року.
"Київська камерата" - це союз високопрофесійних музикантів. Кожен з них - яскрава творча індивідуальність та виконавець високого рівня. Професійний рівень артистів оркестру дозволяє кожному з них бути солістом, у зв'язку з чим "Камерату" справедливо вважають "ансамблем солістів". Багато виконавців є лауреатами та дипломантами міжнародних та національних конкурсів, серед них: лауреати міжнародних конкурсів Богдана Стельмашенко (флейта), Віталій Альфавицький (кларнет), лауреати премії їм П. Ревуцького Богдан Галасюк (гобой), Золтан АлмашІ (віолончель), заслужений артист України Олесь Ясько (скрипка), Олег Серединський (скрипка), Лоліта Хомліченко (віолончель), Любов Мосійчук (віолончель), Дмитро Таванець (фортепіано).
Художню своєрідність творчому образу "Київської камерати" надають його солісти-вокалісти - народна артистка України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Ніна Матвієнко, а також заслужені артисти України Олександр Василенко та Людмила Войнаровська.
Характерна особливість ансамблю - його виключна виконавська мобільність. Учасники колективу виступають у різноманітних музичних складах - від дуету солістів до малого симфонічного оркестру. Саме цим в значній мірі зумовлений великий і різноманітний репертуар "Київської камерати", в якому поряд з творами А. Вівальді, Й.С. Баха, В.А. Моцарта..., композиторів XIX століття - Л. Шпора, Ф. Шуберта, Р. Вагнера, Е. Гріга, М. Глінки, П. Чайковського.... звучить музика - М. Равеля, А. Шенберга, І. Стравинського, Є Прокоф'єва, А. Онеггера, Дж. Крама, Р. Щедріна, Е. Денісова...
Завдяки своєму високому виконавському рівню ансамбль завоював авторитет в професійних музичних колах не тільки в Україні, але й далеко за її межами - в Німеччині, Австрії, Франції, США, КНР, Польщі, Греції, Росії, Прибалтиці, Вірменії, Грузії. Активна концертна діяльність колективу, постійна участь НАС "Київської камерати" в міжнародних і національних конкурсах-фестивалях підтверджують високий рейтинг ансамблю, його імідж тонкого інтерпретатора та неперевершеного виконавця камерної музики різних стилів та напрямків.

null


Джерело: http://www.kievkamerata.org/
Категорія: Колективи | Додав: musictribune (09.03.2008) | Автор:
Переглядів: 1980 | Коментарі: 0 | Рейтинг: / |
Всього коментарів: 0

Пошук

Друзі сайту
 Національна Спілка композиторів України - офіційний сайт

 Національний ансамбпь солістів

 ОЛЕКСАНДР ШИМКО офіційний сайт композитора

 Етносучасність - музичний проект

 Каталог АКАДЕМІЧНЕ МИСТЕЦТВО В УКРАЇНІ

 ИЗБРАННИК СОЛНЦА (ОБРАНЕЦЬ СОНЦЯ)официальный сайт балета

Статистика

nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Copyright MyCorp © 2020

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz