null
Головна | Мій профіль | ВихідВівторок, 18.02.2020, 23:56

МУЗИЧНА ТРИБУНА КИЇВСЬКОЇ МОЛОДІ MuisicTribune.ucoz.ua 


Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Меню сайту

Категорії каталога
Колективи
Солісти


Головна » Виконавці » Колективи[ Додати статтю ]

Ансамбль солістів "Благовість"
null
Ансамбль солістів "Благовість"
існує з 1992 року. Чисельність ансамблю невелика — всього 14 музикантів.
Особливість творчого методу ансамблю в тому, що кожен із співаків є і солістом, і ансамблістом, і хормейстером. Таке поєднання блискучих вокальних даних з високою професійною майстерністю дає змогу невеликій кількості співаків озвучувати найбільші концертні зали та створювати найрізнобарвнішу палітру програм - від сольних концертів окремих співаків до виконання хорових кантат і мес.
"Чудо срібного багатоголосся", "Маленька перлина великого мистецтва", «Музика, що лине від серця до серця» - відгуки преси на виступи Ансамблю не тільки в Україні, а й у США, Франції, Великобританії, Ірландії, Голландії, Польщі, Німеччині, Бельгії, Естонії, Росії. Гарний смак, вишуканість, інтелігентність – характерні риси виконавської манери Ансамблю.
Основу репертуару складає вітчизняна та світова духовна музика. Поряд з цим ансамбль має програми українських народних пісень, колядок і щедрівок, оригінальних творів сучасних українських та зарубіжних композиторів. Ансамбль брав участь у концертних постановках опер „Алкід” Д.Бортнянського, „Запорожець за Дунаєм” С.Гулака-Артемовського, «На русалчин Великдень» М.Леонтовича, „Сестра Анжеліка” Дж.Пуччіні (вперше в Україні). Ансамбль „Благовість” – чи не єдиний в Україні колектив, який постійно і наполегливо пропагує (через музику) високу українську поезію, створивши цикл „Поезія в музиці” з музичних творів на слова великих українських поетів: Т.Г. Шевченка (запис унікальної програми зберігається у фондах Національного музею Т.Г.Шевченка), Л.Українки, І.Франка, А.Малишка, П.Тичини, В.Сосюри.
Художній керівник та провідна солістка ансамблю - заслужена артистка України Тетяна Кумановська, навчалася співу в Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського, клас доцента Ірини Колодуб (вокал) та професора Зої Ліхтман (камерний спів). Т Кумановськи широко відома, як автор і ведуча популярної програми «Київ класичний» на ТРК «Київ (1997-2007р.р.), а з 2007р., за запрошенням Всесвітньої служби Національного телебачення України – автор і ведуча програми «Тільки класика» , що транслюється на 105 країн світу.
Головний диригент (з 2003р.) - заслужений артист України Сергій Адаменко. Мистецтво хорового диригування вивчав у Національній музичній академії України ім. П.І.Чайковського, клас професора Володимира Чуби.
Ансамбль записав і видав 6 аудіо-касет (2 записані та видані у США та Франції) та 5 компакт-дисків.
Численні записи ансамблю зберігаються у фондах Національного радіо України.

Визначні події у житті ансамблю "Благовість":

* участь у святкуванні Першої річниці Незалежності України (США, 1992)
* володар Гран-Прі XI Міжнародного хорового конкурсу (Слайго,
Ірландія, 1998)
* Міжнародний фестиваль "Київ-Музик-Фест" (1999, 2000, 2005)
* Дні Києва у Кракові (1999)
* 1-й Міжнародний фестиваль "Передзвін" (Івано-Франківськ, 2000)
* Міжнародний фестиваль мистецтв "Східно-Європейський Союз"
(Голландія, 2000, 2003,2005,2007)
* УП-й Міжнародний фестиваль духовної музики "СREDО"
(Естонія, 2001)
* святкування Великодня у Вегliner-Dom (Німеччина, 2003)
* постановка опери Дж.Пуччіні „Сестра Анжеліка” (Київ, 2004)
* Міжнародний фестиваль „Музичні прем”єри сезону” (2005,2008)
* Хор-фест „Золотоверхий Київ” (2005,2006)
* Постійний учасник проекту „Музичні вечори в Андріївській церкві”
* Постановка опери Д.Бортнянського «Алкід», лібрето П.Метастазіо (2006)


АДАМЕНКО Сергій Миколайович
головний диригент ансамблю солістів «Благовість».
Адаменко С.М. народився у м. Київ. Навчався у київській спеціальній музичній школі ім. М.В. Лисенка для обдарованих дітей. Трудову діяльність почав у 1983р., по закінченні Київської державної консерваторії ім. П.І.Чайковського (клас професора Чуби), на посаді головного хормейстера Оперної студії консерваторії де і працював до 1989р.
Працював головним хормейстером Київського державного театру оперети ( 1989р.-1991р. ), диригентом в Державній заслуженій хоровій капелі бандуристів України ( 1991р.-1999 р. ), диригентом в Ансамблі пісні і танцю збройних сил України ( 1999р.-2000 р. ).
В 1993р. за значний особистий внесок у розвиток українського хорового мистецтва Адаменку С.М. було присвоєно почесне звання „ Заслужений артист України”.
З 2000р. по 2003р. Адаменко С.М. працював художнім керівником Народної хорової капели „Орея” (м. Житомир). Під його керівництвом капела стала лауреатом численних хорових конкурсів та фестивалів у Німеччині, Франції, Бельгії, Іспанії, Польщі. В 2003р. на Міжнародному фестивалі духовної музики в м. Хайновка (Польща) отримав спеціальний диплом „Кращий диригент фестивалю”.
3 квітня 2004р. Адаменко С.М. працює головним диригентом Ансамблю солістів „Благовість”. Ним підготовані нові програми ансамблю, які були представлені на святкуванні визначних подій в житті м. Київа та закордоном. Високу оцінку нові програми, творча робота та професійний рівень диригента – Адаменка С.М. отримали на гастролях в Німеччині та Голандії.


КУМАНОВСЬКА Тетяна Миколаївна
одна з засновниць, художній керівник та провідна солістка Ансамблю солістів «Благовість» .
Народилась в м. Звенигородка Черкаської області.
Співати почала з дитинства, брала участь в художній самодіяльності Звенигородського палацу культури. По закінченні школи поступила в Київське музичне училище ім. Р.М. Гліера, яке закінчила в 1980р. В 1978р. закінчила Київську державну консерваторію ім. П. І.Чайковського як оперна і камерна співачка, клас доцента Ірини Колодуб (оперний спів) та професора З.Ліхтман (камерний спів).
Працювала солісткою - Камерного хору ім. Б. Лятошинського, хору „Фрески Києва”, Ансамблю солістів «Благовість», а з 1996р. – художній керівник цього Ансамблю.
В складі хорових колективів - лауреат Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів та фестивалів (Ланголен, Великобританія -1990р.; Гран-Прі,Слайго, Ірландія -1998р.; Варна, Болгарія - 1993р.; Івано-Франківськ, Україна - 2000р.; Таллін, Естонія -2001р.)
В 1998р Кумановській Тетяні Миколаївні за вагомий особистий внесок в розвиток української культури присвоєно почесне звання „Заслужений артист України”.
Брала участь у перших в Україні постановках опер: Дж. Пуччіні «Сестра Анжеліка» та Д.Бортнянського «Алкід», та у першому виконанні в Україні «Реквієму» Л. Уебера. В репертуарі партії Наталки («Наталка-Полтавка» М.Лисенка), Марфи («Царева наречена» М. Римського-Корсакова), Одарки («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Сестри Розпорядниці ( «Сестра Анжеліка» Дж. Пуччіні), богині Аретеї («Алкід» Д.Бортнянського);
Партії сопрано: «Реквієм», «Коронаційна меса» В.А. Моцарта, «Маріацельська меса» Й. Гайдна, «Глорія» А.Вівальді, Кантата № 4 Й.С.Баха, «Реквієм» Л. Уебера, а також велика кількість українських, російських та західно-європейських пісень та романсів.
Гастролювала у Чехословакії, Італії, Великобританії, Ірландії, США, Канаді, Німеччині, Франції, Голландії, Бельгії, Естонії, Болгарії, Росії.
1997р.-2007 р. - автор і ведуча популярної музичної програми «Київ-класичний» на ТРК «Київ». В 2007р. отримала запрошення від Всесвітньої служби українського телебачення створити та вести програму «Тільки класика», що транслюється на 105 країн світу.


null
Джерело:
Категорія: Колективи | Додав: musictribune (05.05.2009) | Автор:
Переглядів: 2324 | Коментарі: 0 | Рейтинг: / |
Всього коментарів: 0

Пошук

Друзі сайту
 Національна Спілка композиторів України - офіційний сайт

 Національний ансамбпь солістів

 ОЛЕКСАНДР ШИМКО офіційний сайт композитора

 Етносучасність - музичний проект

 Каталог АКАДЕМІЧНЕ МИСТЕЦТВО В УКРАЇНІ

 ИЗБРАННИК СОЛНЦА (ОБРАНЕЦЬ СОНЦЯ)официальный сайт балета

Статистика

nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Copyright MyCorp © 2020

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz