null
Головна | Мій профіль | ВихідП`ятниця, 13.12.2019, 17:29

МУЗИЧНА ТРИБУНА КИЇВСЬКОЇ МОЛОДІ MuisicTribune.ucoz.ua 


Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Меню сайту

Категорії каталога
Програми концертів
Преса про фестиваль


Головна » Музична Трибуна Київської Молоді » Преса про фестиваль[ Додати статтю ]

Найгірше — це мовчання навколо
 
2 квiтня 2008 року, середа
№59 (3275)
 
“Найгірше — це мовчання навколо”


Завершився фестиваль сучасної академічної музики “Музична трибуна київської молоді”. Ця подія багато в чому спростувала думку скептиків про те, що сьогодні в мистецтві неможливо створити щось нове. Принаймні у протилежному в ексклюзивному інтерв’ю для “Хрещатика” остаточно переконав арт-директор фестивалю, композитор Олексій Войтенко.

— Як цей фестиваль вписується у контекст існуючих марафонів академічної музики, і чи не дублює він ідею “Форуму музики молодих”?
— Фестиваль лише проходить апробацію. Потрібен час, аби побачити, що з нього вийде. Так, він справді в чомусь перегукується з “Форумом”. Але не це повинно бентежити. Має викликати занепокоєння радше той факт, що на сьогодні маємо лише два молодіжних фестивалі. Хотілося б, щоб їх було десять, двадцять. Тоді можна було б говорити про певну мистецьку політику. Завдання фестивалю — навести лад у музиці, як-от: виконавство, композиція, музикознавство, музична критика. Зрозуміло, що наскоком нам це не вдасться. До культурної Європи нам ще років 50 серйозної роботи. Але, сподіваюся, черговий крок на шляху до цього зроблено.

— Що визначатиме обличчя фестивалю?
— Одним із пріоритетних напрямків фестивальної політики має бути знаходження спільного знаменника між різними мистецькими цехами. Композитори, художники, скульптори, кінематографи, поети існують украй роздрібнено. А це веде до тенденції замкнених мистецьких просторів, вузьких і загалом заангажованих аудиторій. Хоча, з іншого боку, представники всіх видів мистецтв фактично говорять про одні й ті ж духовні явища, лише різними художніми мовами. Вважаю, що за міжцеховим мистецьким синтезом — майбутнє.

— Сучасне покоління композиторів називають “двотисячниками”. Походження поняття вельми прозоре, але в мистецькому плані це наразі доволі абстрактна категорія.
— Певний образ створять та оцінять це покоління лише через якийсь час, подібно до того, як це відбулося з шістдесятниками. Але можна провести паралель між нами і тими ж представниками митців 60-х. Вони, по суті, творили в режимі випробування — це випробовування каменем, мішенню котрого були вони самі. А, відомо ж, сила дії дорівнює силі протидії. Натомість те, що відбувається у мистецтві нині, — це випробування зневагою, байдужістю та мовчанням. З боку держави насамперед. Хай би там що, революції, догани, критика, гнилі помідори із залу, але тільки не мовчання! Це — найгірше.
 
— Найскептичніші кажуть, що тепер у мистецтві нічого нового створити неможливо.
— Якщо вважати, що митець повинен перш за все здійснити евристичний жест, тобто створити те, що у всіх відношеннях ніколи раніше не існувало, то в цьому сенсі творчість є приреченою на самоповторення. Так, відкриття у гармонії чи мелодії наразі навряд чи можливе. Але, разом із тим, сучасний композитор в якийсь момент може відкрити для себе навіть звучання мажорного три-звуку, залежно від змісту, який він вкладає у це співзвуччя. Саме тому мажорний тризвук, скажімо, Арво Пярта відрізняється від мажорного тризвуку Валентина Сильвестрова. Я пригадую фразу з книги Еклесіаста про те, що є час розкидати каміння, а є — збирати його. Нині люблять казати, що, мовляв, живемо в період збирання надбань минулого, а епоха розкидання каміння завершилася задовго до нас. Проте вважаю, кожен момент нашого життя поєднує в собі ці обидві стадії. Бо ніколи не знаєш, коли зробиш для себе маленьке відкриття, навіть якщо воно стосуватиметься, на перший погляд, усім відомих та простих речей.

Спілкувалася Олеся НАЙДЮК, “Хрещатик” .
Фото Миколи ТИМЧЕНКА


Джерело: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/3275/art/1207080091.html
Категорія: Преса про фестиваль | Додав: musictribune (02.04.2008) | Автор:
Переглядів: 1430 | Коментарі: 0 | Рейтинг: / |
Всього коментарів: 0

Пошук

Друзі сайту
 Національна Спілка композиторів України - офіційний сайт

 Національний ансамбпь солістів

 ОЛЕКСАНДР ШИМКО офіційний сайт композитора

 Етносучасність - музичний проект

 Каталог АКАДЕМІЧНЕ МИСТЕЦТВО В УКРАЇНІ

 ИЗБРАННИК СОЛНЦА (ОБРАНЕЦЬ СОНЦЯ)официальный сайт балета

Статистика

nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Copyright MyCorp © 2019

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz