null
Головна | Мій профіль | ВихідП`ятниця, 13.12.2019, 17:27

МУЗИЧНА ТРИБУНА КИЇВСЬКОЇ МОЛОДІ MuisicTribune.ucoz.ua 


Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Меню сайту

Категорії каталога
Програми концертів
Преса про фестиваль


Головна » Музична Трибуна Київської Молоді » Преса про фестиваль[ Додати статтю ]

Вдалий дебют нового фестивалю

                                           


Вдалий дебют нового фестивалю                   

 В наші дні, незважаючи на підвищений рівень освіти в сферах культури та науки, найбільш болючими є питання щодо виникнення нових ідей та творчих пошуків. Справді, старше покоління з ностальгією згадує радісні моменти  спілкування з однодумцями,  сумісну працю в різних творчих гуртках, великий інтерес  до різних мистецьких заходів. Сьогодні цього не вистачає. Але все ж існують молоді виконавці, композитори та музикознавці, здатні до об’єднання, невгамовних пошуків та взаєморозуміння. Саме так нещодавно проявили себе організатори Першого Фестивалю молодіжної комісії КОНСКУ «Музична трибуна Київської молоді», що проходив у різних залах «Спілки» з 22 по 31 березня 2008 року.

         Організаційну комісію представляли композитори: голова Олександр Шимко, заступник голови Олексій Войтенко та члени оргкомітету – Олег Безбородько, Михайло Швед, Максим Коломієць та Сергій Зажитько. Робоча група складалася з представників різних спеціальностей, серед яких були  Андрій Мерхель, Євгенія Копаниця, Тетяна Панько, Дмитро Ареф’єв та прес-секретар фестивалю, музикознавець Катерина Войціцька.

         Відкриття та закриття фестивалю обрамовували  концерти Національного ансамблю солістів «Київська Камерата» на чолі з Валерієм Матюхіним. Яскраво проявив себе ансамбль Nostri Temporis з програмами «Музика епохи модерна: нововіденці і неокласики» та «Музика молодих європейських композиторів». Олег Безбородько, окрім репертуару молодих композиторів, включив у свій сольний концерт власні твори. Відбулися в рамках фестивалю також два концерти класів – Юрія Іщенка «Учні вчителю» та   Ігоря Щербакова.

         Але не менш важливим поряд з концертами виявився Круглий стіл «Українська музика покоління двотисячників»  наступного дня після відкриття фестивалю. Найбільш гострими моментами, обговорення котрих розпочалося ще напередодні на прес-конференції, були, як завше, – що робити з відсутністю слухачів у залах, з недостатньою загальною зацікавленістю молоді сучасною музикою, з поганим фінансуванням тощо.  Мимоволі виникали варіанти пропозицій –  наступного  року  писати невеличкі анотації до програмок з репертуаром маловідомих композиторів, влаштовувати майстер-класи напередодні сольних концертів, більш активно розповсюджувати рекламу   і таке інше. Розгорнулася також дискусія навколо «ідеї синтезу мистецтв» – як, наприклад, традиційне поєднання живопису з музикою використовувати задля притягнення більш поширеної аудиторії.

         Підтвердженням  ефективності такого варіанту став вечір, який   пройшов у Арт-Вітальні «Імпровіз»  29 березня, на якому  поєдналося  відкриття виставки молодих художників – Антона Логова, Андрія Дудченка, Микити Кравцова та Віктора Соловара – та «Пространства» Олександра Шимка для фортепіано та аудіо-запису у виконанні автора.  Давши нагоду публіці зручніше влаштуватися, організатори виключили світло, і в полі зору залишилася лише пара  зелених ліхтариків. Тишу в залі порушив голос фортепіано, який неначе з порожнечі виринав назовні, розриваючи темряву. Тембр інструменту, в характері то відчаю, то медитації, заворожував та  примушував  поглинути у спогади про дитинство. Доповнювалося це враження паралельним звучанням фонограми, на якій  постійно імітувалися крики чайок, переклички людських голосів та плач. Коли в кінці запалилося м’яке світло, то картини, на яких зображувалися абстрактні образи людських взаємин, спогадів і навіть просто пейзажів – здалися більш рельєфними, зрозумілими за їх ідеями та задумами.

         Отож, перший фестиваль, який вже завершився, пройшов досить успішно та неординарно. Наприкінці хочеться лише побажати, щоб болючі моменти, обговорені на Круглому столі, змінилися на краще, а навколо нас і далі звучала музика молодих композиторів.

                                                                                            Анна ПроскурняДжерело:
Категорія: Преса про фестиваль | Додав: musictribune (04.09.2008) | Автор:
Переглядів: 1213 | Коментарі: 0 | Рейтинг: / |
Всього коментарів: 0

Пошук

Друзі сайту
 Національна Спілка композиторів України - офіційний сайт

 Національний ансамбпь солістів

 ОЛЕКСАНДР ШИМКО офіційний сайт композитора

 Етносучасність - музичний проект

 Каталог АКАДЕМІЧНЕ МИСТЕЦТВО В УКРАЇНІ

 ИЗБРАННИК СОЛНЦА (ОБРАНЕЦЬ СОНЦЯ)официальный сайт балета

Статистика

nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Copyright MyCorp © 2019

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz