null
Головна | Мій профіль | ВихідСереда, 19.02.2020, 00:00

МУЗИЧНА ТРИБУНА КИЇВСЬКОЇ МОЛОДІ MuisicTribune.ucoz.ua 


Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Меню сайту

Категорії каталога
МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «МУЗИКА МОЛОДИХ»
МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «МУЗИКА МОЛОДИХ»
ПРЕСА
ПРЕСА ПРО ФЕСТИВАЛЬ


Головна » МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «МУЗИКА МОЛОДИХ» » ПРЕСА[ Додати статтю ]

Фінальний акорд Міжнародного форуму «Музика молодих-2011» (Портал Культура)

Фінальний акорд Міжнародного форуму «Музика молодих-2011»

У вівторок, 17 травня, о 19.00 годині в Колонному залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України відбудеться урочисте закриття XII Міжнародного форуму «Музика молодих». У виконанні Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України (художній керівник і головний диригент – Володимир Сіренко) пролунають нові та вже відомі твори Олени Сєрової, Богдана Кривопуста, Валерія Антонюка, Анни Сєгал (Ізраїль) і Максима Шалигіна. Диригуватиме оркестром Наталія Пономарчук.

Концерт для фортепіано з оркестром Олени Серової був написаний у 2009–2010 роках під час перебування композиторки в Польщі у рамках стипендіальної програми «Gaude Polonia». Твір виконуватиметься вперше. Соліст – Олег Безбородько.

Це одночастинний опус, у якому чергуються як політональні, так і цілком атональні епізоди. Музика концерту в калейдоскопічному поєднанні розгортає своєрідну палітру образів та емоцій – починаючи від настроїв нагнітання, що змінюються кришталево-ніжними переливами фортепіано на тлі звучання скрипок, до стану всеосяжного екстазу.

Не маючи чіткої теми та програми, твір апелює до мистецької уяви слухача, залишаючи за ним право вільно трактувати всі музичні події, що відбуваються.

Одна з особливостей Концерту для скрипки з оркестром Богдана Кривопуста полягає у тому, що він має лише дві частини (замість традиційних трьох). Перша, за словами автора, виконує роль тематичного вступу, друга – власне сам концерт із каденцією.

Робота над музичним твором тривала рік. Першою його виконавицею мала стати Соломія Івахів (США), але прем'єру презентує українська скрипалька, лауреат міжнародних конкурсів Соня Сульдіна.

Кантата на слова Федеріко Гарсіа Лорки для сопрано та симфонічного оркестру Валерія Антонюка, написана у 2004–2005 роках, – вже відома публіці. Першою її виконавицею була відома співачка, заслужена артистка України Валентина Антонюк (вона ж співатиме і цього вечора). Унікальність нинішнього виконання полягає в тому, що твір уперше пролунає в новій редакції, у якій автор використав оригінальні вірші Федеріко Гарсіа Лорки іспанською мовою. Свій ідейний задум композитор охарактеризував так: «Кантата написана під великим враженням від трагічних і містичних віршів Лорки. Я намагався максимально точно відобразити суть його поезії (із різних збірок) у поєднанні вокалу (сопрано) та симфонічного оркестру. Роль оркестру в цій кантаті – обігравання і гранично ясне підкреслення тих чи інших словесних образів, доручених партії сопрано».

Концерт для труби з оркестром на три частини був написаний Анною Сєгал (Ізраїль) у 2009 році й тоді ж виданий у Німеччині. Ідею його створення підказав перший трубач Ієрусалимського симфонічного оркестру радіо і телебачення професор Дмитро Левітас. Концерт отримав високу оцінку ряду провідних трубачів світу, серед яких С. Накаряков, А. Тофанеллі, Е. Карол, Ф. Г. Кампос, Ю. Хар’яне, Л. Гардан, а також композитора Гії Канчелі. У рамках XII Міжнародного форуму «Музика молодих» твір виконає український трубач Євген Гореславський.

Оркестрова Пасакалія Максима Шалигіна на українській сцені прозвучить уперше. Композиція постала у 2009–2010 роках. Основна її конструктивна ідея – накладання однієї мелодії на іншу, яке створює відчуття безперервного мелодичного руху та призводить до певної розмитості контурів форми. У момент кульмінації ці теми неначе застигають у повітрі. Цікаво й оригінально твір закінчується – у коді лунає імітація азбуки Морзе та усілякі шумові ефекти. Що автор хотів цим виразити, можна буде зрозуміти, прослухавши опус на концерті.

Матеріал підготований І. Курковою, М. Шавшею, К. Шарабар, І. Шуляк та Е. Джабраїловою


Джерело: http://www.uaculture.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1118:fnalnij-akord-mzhnarodnogo-forumu-lmuzika-mo
Категорія: ПРЕСА | Додав: musictribune (11.06.2011) | Автор:
Переглядів: 1073 | Коментарі: 0 | Рейтинг: / |
Всього коментарів: 0

Пошук

Друзі сайту
 Національна Спілка композиторів України - офіційний сайт

 Національний ансамбпь солістів

 ОЛЕКСАНДР ШИМКО офіційний сайт композитора

 Етносучасність - музичний проект

 Каталог АКАДЕМІЧНЕ МИСТЕЦТВО В УКРАЇНІ

 ИЗБРАННИК СОЛНЦА (ОБРАНЕЦЬ СОНЦЯ)официальный сайт балета

Статистика

nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Copyright MyCorp © 2020

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz