null
Головна | Мій профіль | ВихідСереда, 19.02.2020, 00:02

МУЗИЧНА ТРИБУНА КИЇВСЬКОЇ МОЛОДІ MuisicTribune.ucoz.ua 


Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS
Меню сайту

Категорії каталога
МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «МУЗИКА МОЛОДИХ»
МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «МУЗИКА МОЛОДИХ»
ПРЕСА
ПРЕСА ПРО ФЕСТИВАЛЬ


Головна » МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «МУЗИКА МОЛОДИХ» » ПРЕСА[ Додати статтю ]

Обличчя нової «Етносучасності» (Портал Культура)
Обличчя нової «Етносучасності»Цьогорічна «Етносучасність» – це другий проект, представлений в рамках форуму «Музика молодих». Фундація сформувалася на основі діяльності Національного ансамблю солістів «Київська камерата» ще в 2009 році. Завдання проекту – пропаганда сучасної української академічної музики та впровадження у концертне життя творів, що містять експерименти й пошуки у напрямку полісинтезу. Ідеться про синтез новітніх композиторських прийомів і фольклорних елементів у музичному ряді, поєднаних із відеоінсталяціями.
У концерті були презентовані твори молодих композиторів, а саме Олександра Шимка, Канстанціна Яськова (Білорусь), Олексія Шмурака, Тетяни Бачул, Золтана Алмаші у виконанні «Київської камерати» (головний диригент і художній керівник – Валерій Матюхін, солістка – Богдана Півненко, скрипка), фольклорного гурту «Кросна» та самих ав-торів.

«Lulla.by» – одночастинний твір Канстанціна Яськова для камерного оркестру в стилі постромантизму з вкрапленнями сонористики. Назва – не-звичне трактування англійського слова «колискова», що відтворює спокій-ний, філософсько-роздумливий характер музики.

«Етноморфози» Тетяни Бачул для флейти і струнного оркестру заглибили слухачів у світ прадавніх інструментальних награвань.

«Пори року» – цикл п’єс для скрипки і камерного оркестру Золтана Алмаші шанувальники мистецтва вперше почули в одному з концертів «Музичних прем’єр сезону-2011». Твір має дев’ять частин і симетричну форму: 3-тя («Відлига»), 4-та («Проростання») і 5-та («Течуть води і цвітуть сади») п’єси утворюють триптих, 6-та («Ностальгічний діалог») і 7-ма («Дуже швидко!») – відповідно, диптих. Перша («Святквова пісня») та остання («Перший сніг») п’єси обрамлюють цикл, а 2-га («Вальс до Дня святого Валентина») й 8-ма («Осінь») – є своєрідними інтермецо між обрамленням і мікроциклами. У музиці композитор гармонійно поєднав нове трактування тональності з традиційним. Головним засобом музичної виразності є саме мелодія, в якій помітно відчуваються фольклорні інтонації (хоча безпосереднього цитування народнопісенних зразків немає). Золтан Алмаші називає цей твір підсумком своєї попередньої композиторської праці.

«Голод» – одночастинний опус Олексія Шмурака для аматорських духових, фортепіано і струнних. За словами автора, це – «екстремально виражений погляд на дефіцит, брак чогось дуже важливого та бажаного». Відеоінсталяція Андрія Коротича презентує образи з роману Франца Кафки «Замок». Композитор застосував прийоми алеаторики, сонористики і фольклорні алюзії.

«Equilibrium» – цикл Олександра Шимка для автентичних голосів і камерного оркестру з відеоінсталяцією. Твір базований на цитатах і стилізованих мелодіях з українського фольклору. Шість частин виконуються без перерви. Філософська концепція, покладена в основу твору, – принцип рівноваги («еquilibrium» – рівновага) між академічною музикою та традиційною. На думку композитора, саме рівноваги найбільше не вистачає сучасному світові. Вирішити цю проблему Олександр Шимко намагається на рівні музичної мови.

Анастасія МазуренкоДжерело: http://www.uaculture.info/index.php?option=com_content&view=article&id=1112:oblichchya-novo-letnosuchasnostr&catid=32:fe
Категорія: ПРЕСА | Додав: musictribune (11.06.2011) | Автор:
Переглядів: 899 | Коментарі: 0 | Рейтинг: / |
Всього коментарів: 0

Пошук

Друзі сайту
 Національна Спілка композиторів України - офіційний сайт

 Національний ансамбпь солістів

 ОЛЕКСАНДР ШИМКО офіційний сайт композитора

 Етносучасність - музичний проект

 Каталог АКАДЕМІЧНЕ МИСТЕЦТВО В УКРАЇНІ

 ИЗБРАННИК СОЛНЦА (ОБРАНЕЦЬ СОНЦЯ)официальный сайт балета

Статистика

nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Copyright MyCorp © 2020

Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz